O mnie

Jestem Alicja, mam 23 lat i jestem posiadaczką dwóch wspaniałych psów – Kiary – golden retrieverki oraz Ciri – Border Collie. W chwli obecnej mogę pochwalić się prawie 12 letnim stażem w fotografowaniu psów.

kiara-3cirilla-5

Najważniejsza w tym, co robię, jest dla mnie możliwość połączenia moich dwóch największych pasji – psów oraz fotografii. Oprócz obcowania ze wspaniałymi istotami, jakimi są psy, i spędzania w ten sposób wolnych chwil, uwielbiam, że przez fotografię mogę umieścić je we własnym wykreowanym, przeze mnie świecie. Kluczowe jest to, że nie chcę ukazywać rzeczywistości – chodzi mi o pewnego rodzaju oderwanie się od niej. Chcę pokazać coś, czego nie jest normalnie w stanie zobaczyć nikt inny. Główną inspiracją dla mnie są psy, które fotografuję – każdy jest unikatowy, niepowtarzalny i to staram się uchwycić, ważne są także miejsca, w których sesja się odbywa – zawsze staram się wybrać coś wyjątkowego, nadzwyczajnego, w niemal magicznym, baśniowym klimacie. Kiedy są odpowiednie warunki – pomysły na ujęcia przychodzą same.

alicjazmyslowska-8alicjazmyslowska-4039des

Jedna z najważniejszych kwestii to dobry kontakt z czworonożnym modelem, jego swoboda na sesji, radość z tego, co się robi – zarówno dla zwierzaka, jak i dla mnie. Nie ma tu miejsca na żaden przymus czy nerwy. Dobra relacja z psem podczas zdjęć przekłada się na to, jak pies się zaprezentuje, a to z kolei jest kluczowe w uzyskaniu zamierzonego efektu.

alicjazmyslowska-1kiara-7

Ciągła chęć samodoskonalenia, umiejętność samokrytyki i determinacja w dążeniu do obranego celu są dla mnie bardzo ważne

alicjazmyslowska-8

alicjazmyslowska-5